دانشکده رسانه
AR FA
 

مطالعه تحلیلی نقش رسانه در پرداختن به موضوعات اجتماعی خشونت علیه زنان در شهر میسان

 
تاریخ انتشار: 1400/01/21    

مطالعه تحلیلی نقش رسانه در پرداختن به موضوعات اجتماعی خشونت علیه زنان در شهر میسان

جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد دانشجوی عراقی حیدر عباس حسین با عنوان «مطالعه تحلیلی نقش رسانه در پرداختن به موضوعات اجتماعی خشونت علیه زنان در شهر میسان» روز شنبه 21 فروردین‌ماه 1400 در سالن امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد.

در جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد دانشجوی عراقی حیدر عباس حسین با عنوان «مطالعه تحلیلی نقش رسانه در پرداختن به موضوعات اجتماعی خشونت علیه زنان در شهر میسان»، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهراب صادق‌نیا به عنوان استاد راهنما و دکتر میثم ایرانی به عنوان استاد داور حضور داشتند.

 

در چکیده این پایان‌نامه آمده است:

تحقیق درباره نقش رسانه‌ها در پرداختن به موضوعات اجتماعی خشونت علیه زنان در میسان در خلاصه‌ای از تلاش برای پایش و تجزیه و تحلیل پدیده خشونت و پرداختن به آن و آگاهی از عوامل ایجاد کننده آن است و محیط اجتماعی عراق و نقش نهادهای رسانه‌ای در پرداختن به پدیده خشونت و تحلیل فرهنگ خشونت علیه زنان در جامعه و نقش رسانه‌های عراق را روشن کند.

اهمیت این تحقیق از آنجا ناشی می‌شود که تأثیرات منفی و مثبت نقش رسانه‌ها در شکل‌گیری فرهنگ جامعه را روشن می‌کند، خواه با روح سیستم فکری در جامعه عراق سازگار باشد یا نباشد. به طور کلی و جامعه میسان به طور خاص و اهمیت مطالعه این موضوع این است که آن را تلاشی برای محافظت از جامعه عراق به‌نوعی می‌دانند. به طور کلی جامعه میسان به طور خاص، و بنابراین این مطالعه یک تلاش متوسط برای برقراری امنیت اجتماعی و کمک به بازسازی ساختار اجتماعی تمرینات از طریق ابزار تحقیق مشخص شد که نقش رسانه‌ها در پرداختن به مسئله خشونت علیه زنان در جامعه عراق و میسان در سطح مورد نیاز نبوده و به هدف خود نرسیده است. بلکه رسانه‌ها به طور کلی تأثیری در درمان بسیاری از پدیده‌های انحرافی اجتماعی که مهم‌ترین آنها پدیده خشونت علیه زنان است. می توان گفت که وی در ارائه و اشاعه پدیده خشونت علیه زنان به صورت قوی و عالی توفیق داشته است و این ارائه به این شیوه احساسی از شاخص‌های خطرناک محسوب می‌شود.


برچسب ها : کارشناسی ارشد, میسان, حیدر عباس حسین, عراق, دانشکده رسانه و ارتباطات, میثم ایرانی, مهراب صادق نیا

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشکده رسانه


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز